Kiscsoportosaink befogadása a Szivárvány csoportba

Kiscsoportosaink befogadása a Szivárvány csoportba

Idén ősszel új csoporttal gazdagodott a Boldog Brenner János Óvoda Hollán utcai telephelye. A földszinten a régi tornaterem változott át csoportszobává, ahová nagy szeretettel és nyitott szívvel vártuk augusztus utolsó hetében leendő kiscsoportosainkat és szüleiket. Augusztus 28-a és 30-a között 10 kislány és 12 kisfiú vette birtokba a szebbnél szebb játékokkal és galériával ellátott termet.

Akadt, aki bátran, a többség azonban félénkebben, óvatosabban lépett be hozzánk az első napokban. Szüleik jelenlétében biztonságban érezhették magukat a kicsik. Alkalmuk nyílt
bebarangolni a tágas csoportszobát, megismerkedni annak minden kis zugával, hogy aztán szeptember 2-ától már ismerős közegbe érkezhessenek reggelente. Eközben a szülőknek lehetőségük adódott egymással, a csoportban dolgozó óvó nénikkel, a dadus nénivel és a pedagógiai asszisztensekkel is megismerkedni. Nagy segítség volt számunkra, hogy a beszélgetések során némileg kirajzolódott előttünk leendő kiscsoportosaink személyisége, a szülők pedig megismerhették azokat a felnőtteket, akikkel a gyermekük 3-4 éven át napjuk nagy részét töltik majd. Az első együtt töltött, intenzív három délelőtt remélhetőleg a felnőtteknek és a gyermekeknek is maradandó pozitív élményt nyújtott.


A kicsik számára a legnehezebb nap talán a szeptember 2-i hétfő volt, hiszen ekkor szüleik nélkül kellett helytállniuk a némileg már ismerős környezetben. Ez valakinek könnyek nélkül sikerült, a többség azonban nehezebben, pityeregve, sírdogálva vált el anyától, apától. Igyekeztünk minél előbb átlendülni a kezdeti nehézségeken, és pozitív élményekkel gazdagítani kiscsoportosainkat. Gitárkísérettel énekeltünk, mondókáztunk,
verseltünk, meséltünk, mozogtunk. Igyekezetünk nem volt hiábavaló, hiszen a Szivárvány csoportos kisfiúk és kislányok élénk tekintettel figyeltek bennünket, s boldogan kapcsolódtak be kezdeményezéseinkbe. Az érdeklődés és a lelkesedés azóta is tart, mi motiváljuk őket, ők pedig minket.

Talán elmondhatjuk, hogy az első hónap vége felé járva az együtt töltött időnek, a közösen megélt pillanatoknak köszönhetően kezdünk egységgé kovácsolódni. Kis óvodásaink
mára ha óvatosan is, bontogatják szárnyaikat, napról napra egyre többet mutatnak meg magukból, lassacskán alaposabban is megismerjük őket, és ők is bennünket. Célunk, hogy gyermekeink bizalommal forduljanak felénk, mindannyian biztonságban érezzék
magukat jelenlétünkben, hogy figyelmük mielőbb a számukra elsődleges és legfejlesztőbb tevékenység, a játék felé fordulhasson. Szeretnénk, hogy örömteli legyen számukra az együtt
töltött idő.

Ahogy Teréz anya vallotta, úgy mi is hisszük, hogy„az öröm imádság, az öröm erő, az öröm szeretet, az öröm a szeretet hálója, amellyel lelkeket halászhatunk.”

A Jóisten áldását kérjük további munkánkra is.

Csuti – Mátyás Zsófia