TeAdományozz!

TeAdományozz!

December második hetében országosan került megrendezésre az Állatvédelmi Témahét, melyen több száz intézmény vett részt. A Boldog Brenner János Óvoda Bem József utcai telephelye a TeAdományozz! akció keretein belül csatlakozott a kezdeményezéshez.
A cél az volt, hogy országszerte a gyermekek szüleivel, a pedagógusokkal és a szervezőkkel közösen legalább 5 ezer kg tápot gyűjtsünk össze, mellyel a gazdátlan állatokat ápoló szervezeteket támogassuk. Óvodánknak 42 kg tápot sikerült gyűjtenie, amivel a Fekete István Állatvédő Egyesület védenceinek karácsonyát tettük szebbé. Ezúton is szeretnénk megköszönni mindenkinek, aki adományával hozzájárult ehhez a nemes célhoz!

„Nem az a fontos, hogy szép vagy csúnya a kiskutya, hanem az, hogy szeresse őt a fogékony életkorban lévő gyerek, gondoskodjon róla. Ettől később talán az öregekkel, a betegekkel, a szegényekkel és minden rászorulóval szemben irgalmat fog gyakorolni.”

„Nem az a fontos, hogy szép vagy csúnya a kiskutya, hanem az, hogy szeresse őt a fogékony életkorban lévő gyerek, gondoskodjon róla. Ettől később talán az öregekkel, a betegekkel, a szegényekkel és minden rászorulóval szemben irgalmat fog gyakorolni.”

/Almási Éva/

2022.12.20.

Balla Anna