Veni Sancte

A nevelési év elején, 2022. szeptember 7-én a Boldog Brenner János Óvoda Bem József utcai telephelyén gyűltek össze kicsik és nagyok, valamint az óvoda dolgozói, hogy kérjék a Szentlélek megerősítő kegyelmét az elkövetkező időszakra.

Gombos Bálint Tibor atya az ifjú Sámuel történetét elevenítette fel a szentmisén a gyerekeknek. Arra buzdította őket, hogy mindig ismerjék fel Isten hívó szavát a mindennapokban. Ha érző szívvel, figyelmesen hallgatunk, akkor célba érnek a mennyei atya hozzánk intézett szavai, és így az ő tanításai nyomán tudunk cselekedni.

Az óvoda udvarán helyet kapó szentmisén a zenei pasztorációt Melega Júlia óvodapedagógus szolgáltatta, akinek nagy segítséget jelentett a Szív, a Csillag, a Nap és a Virág csoportos óvodás gyerekek lelkes közreműködése.

Rábáné Mészáros Rita