„Bolond – bálban jártam…” a Katica csoportban

„Bolond - bálban jártam…” a Katica csoportban

Húshagyókedd a nagyböjt kezdetét megelőző utolsó nap a keresztény egyházi évben, azaz a hamvazószerda előtti nap. 

Ezen a napon tartottuk a már nagyon várt farsangi mulatságunkat játékokkal, zenével és persze az elmaradhatatlan finomságokkal. A csoport újonnan tanult és az egyik legkedveltebb verse – Vidor Miklós: Bolondbál – végigkísérte a farsangi mulatságunkat is, hiszen csupa móka, kacagás, vidámság, bolondozás és fékezhetetlen jó kedv volt a jellemző.

Talán a hosszas készülődésnek, izgalmakkal teli várakozásnak is köszönhető volt, hogy a várva várt nap olyan nagyon fantasztikusra, felhőtlenül vidámra, élmény dúsra, bohókásra sikeredett. A gyermekek ragyogó tekintettel, büszkén mutatták be jelmezeiket; elszántan tartották a levegőben „varázs-lufijaikat”; fürgén foglalták el helyüket a székeken; lelkesen rázták csörgőiket Rosta Géza előadóművész dalaira és ami a legfontosabb, hogy felhőtlen örömmel ropták egymással – együtt a táncot.

Elmondható, hogy egy igazán élményekben és vidám pillanatokban gazdag napot tudhatunk magunk mögött, melyre bármikor szívesen gondolunk vissza.

Pungor Julianna